Alfatech ve Wagner ürünleri müşterisiyle buluştu

Kumlama ve boya alanında başta denizcilik olmak üzere birçok sektörde hizmet veren Alfatech, airless boya pompalarında Türkiye distribütörü olduğu Wagner ile birlikte ürünlerinin tanıtıldığı bir lansman düzenledi.

Alfatech Makina, Open House Party adı altında 4-5 Mayıs tarihlerinde Holıday Inn Otel’de düzenlemiş olduğu lansmanda Alfatechnic ve Wagner markalarına ait ürünlerinin tanıtımı gerçekleştirdi. Alfatech Makine tarafından hazırlanan organizasyonda sektör temsilcileri, her iki markanın ürünlerini yakından tanıma fırsatı yakaladı.

Alfatech Makina, lansmanda airless boya pompalarında Türkiye distribütörü olduğu, sektöründe lider olan Wagner markasının 48:1 ve üzeri endüstriyel kaplamalarda kullanılan boya pompaların tanıtımını yaptı. Wagner ürünleri Ice Breaker olarak tanımlanan buz kırıcı özelliği ve paslanmaz çelik gövde özelliği ile ön plana çıkmaktadır. (Bu özellik Wagner boya pompasının soğuk hava şartlarında da buz kırıcı özelliği ile kafa kısmının donmamasını, çalışmaya durmaksızın devam etmesini sağlar.) Diğer yandan pratik ve rahat sökme takma dizaynı ile de kolay temizlik imkânı sağlayarak zamandan tasarruf etmenize imkân vermektedir.

 

Alfatech ile temsilciliğini üstlendiği Wagner’in yürüttüğü iş birliği kapsamında düzenlenen lansmanda Alfatech Satış Koordinatörü Tolga Zent ve Satış Sorumlusu Özlem Kuru birer sunum gerçekleştirdi. Zent ve Kuru, yaptıkları teknik sunumun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.  Ayrıca Wagner uzman teknik ekibi, pompalar hakkında bilgilendirmede bulunarak, müşterilerle tanıştırıldı.

Tanıtımda ayrıca, Türkiye’de üretimi ilk kez Alfatechnic tarafından gerçekleştirilen ve “bitmeyen kumlama kazanı” olarak adlandırılan Alfa Dual ürünü büyük ilgi gördü.

Yurt dışında Double Chamber adıyla bilinen sistem, operasyon esnasında kumlama kazanının boşalması sonucu tekrar grit ile dolması için bekleme süresine ihtiyaç duymadığı gibi, operatör kesintisiz olarak kumlama işlemine devam edebiliyor. Kullanıcılar böylelikle zaman ve maliyet açısından tasarruf sağlıyor. Ayrıca Alfatechnic, diğer kazanlarında yakaladığı estetik yapıyı Alfa Dual ürününe de yansıtıyor.

Kendi alanında Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alan Alfatech, temsilciliğini üstlendiği markaların kumlama ve boya ekipmanı satışının yanı sıra, Alfatechnic markasıyla  kumlama makinalarının üretiminide gerçekleştiriyor. Alfatech ayrıca yıllara dayanan tecrübesi ve uzman kadrosuyla kumlama ve boyama tesislerinin anahtar teslim kurulumunu da yapıyor.

Alfatech, başta Azerbaycan, Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan gibi komşu ülkeler olmak üzere; İngiltere, İskoçya, Fransa, Portekiz, İspanya, İsveç, Norveç, Danimarka, Dubai, Katar, İran, Irak, Suriye, Mısır, Türkmenistan dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine ihracat gerçekleştiriyor.