1-) 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Europort Turkey Gemi İnşa ve Denizcilik Fuarına katıldınız. Bu fuar beklentilerinizi karşıladı mı?

Fuar zamanı itibariyle verimli bir döneme denk gelmiştir. Fakat denizcilik sektörünün aynı döneme 15 gün ara ile 2 ayrı fuar koyması sektör için ciddi bir olumsuz hava yaratmıştır. Katılımcı sayılarını düşürmüş dolayısıyla ziyaretçi sayılarını da düşürmüştür. Buna rağmen şirketimizin bu sektöre hitap eden ürünü olan Wagner çift kompenantlı boya pompası (Wagner Protec 2K) tanıtımı başarılı geçmiştir fakat fuar ortalamanın altında kalmıştır.

2-) Yurt dışından ziyaretçileriniz oldu mu?

Bu fuarda yurt dışı ziyaretçimiz olmadı.

3-) Fuarda özellikle tanıtımını yaptığınız bir ürün var mıydı? Hangi ürünlerinizi tanıttınız?

Fuarda özellikle Wagner çift kompenantlı boya pompası tanıtımı üzerinde durulmuş, onun dışında ALFATECH boya pompası, Kennametal Nozul, RPB iş güvenliği ekipmanları, ALFATECH kumlama kazanı, özel kumlama aparatları vb. ürünlerimizin tanıtımı yapılmıştır. Onun dışında görselleri ve videoları bulunan makinalarımızın tanıtımı da yapılmıştır. (Alfatechnic vakum makinası, Alfatechnic ısıtıcı, Alfatechnic toz toplama makinası, Alfatechnic nem alma makinası vs.)

4-) Genel anlamda fuara katılan firmalarla firmanızı kıyasladığınızda kendinizde ne gibi artılar görüyorsunuz?

Fuarda yeni ürün tanıtımı için çok güzel bir stant yaptırdık. Diğer stantlardan farkımız ziyaretçilerin istediği aklından geçen tüm soruların cevabını görsel olarak bulabileceği bir stant yaptırmamızdır.

5-) ALFATECH Makina olarak kaç yıldır fuarlara katılım sağlıyorsunuz, katılacağınız fuarları seçerken kriterleriniz nelerdir?

2012 yılında şirketimiz kuruşundan bu yana alanımızla ilgili fuarlara katılıyoruz. Kriterlerimiz sanayi şehirlerinde yüzey işlem teknolojileri adı altındaki fuarlara katılım sağlamak. Türkiye’de İstanbul, İzmir, Konya, Bursa gibi şehirlerde yılda dört ila beş kez fuarlara katılım sağlıyoruz.