NEM ALMA MAKİNELERİNDE SEKTÖREL İHTİYAÇLAR

Alfatech özellikle 2012 yılının ortalarında, gerçekleştirmiş olduğu Pazar araştırma ve ürün geliştirme çalışmaları sonucunda, üretmiş olduğu nem alma ve vakum makinelerinin Avrupa standartlarına uygun edilmesiyle, çevre dostu ve kullanıcıya kolaylık sağlayan makineler geliştirerek kendine değer katarak ilerleme kaydetmiştir.

Alfatech makine Pazar araştırmalarının sonucunda Türkiye’de ‘’Ce’’ belgesi olan ve üretim hacmini ve kalitesini bir önceki yıla göre geliştiren aynı zamanda kişi güvenliğini ön planda tutarak ar-ge çalışmaları vasıtası ile bu hususlarda da aşama kaydeden bir firmadır.

Image1: Alfatech Dehumidifer

Örnekle açıklayacak olursak; Nem alma makinesi 2013 yılının ortalarında hitap edeceği pazara uygun bir şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Türkiye’de bu yıllara kadar üretilen muadil diyebileceğimiz standart nem alma makinelerinin eski teknoloji olduğunu söyleyebiliriz ve Enerji verimliliği, kişi güvenliğininde ön plana alınmadığını görürüz. Bu yüzden Alfatech makina olarak,yeni nesil serilerimizi kumlama boyama sektörü dışında sunduğumuz önemli piyasalarda mevcuttur. Bunlardan bazılar aşağıdaki gibidir;

Nem alma makineleri için,

Gıda depoları, bu depolarda en büyük problem stok zamanıdır. Bu problemleri ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmış gıda konseptine uygun nem alma makinaları sunmaktayız.

Kütüphaneler, buralarda arşivlerin saklanması ve korunması ehemmiyet arz etmektedir. Kütüphanelere özel dizayn edilmiş ses seviyesi düşük makineler ile bu yerlerin nem oranlarının kontrolünğü sağlamaktayız.

Tekstil fabrikaları ve baskı malzemeleri, bu sektörün büyük bir nem problemi mevcuttur, ve uygun ortamda baskı yapılmaz ise kısa zaman sonra malzeme işlevsizleşecektir.

Alfatech makina tekstil stok alanları ve baskı merkezleri için nem dengelemesini sağlamakta ve kontrol altına almaktadır.

İlaç sektöründe, nem bir çok durumda imtina edilen bir hassasiyettir. Bu sektör için üretilen nem alma makineleri diğerlerine nazaran ana kasa ve iç ekipmanlar bakımından farklılıklar gösterir çünkü bu proseste önem arz eden sadece makine değil kullanılan menfez ve hava kanallarıdır.

Otomotiv sektöründe, oto camları imal edilirken hassa nem dengeleri mevcuttur. Burada nem kontrolünün yanı sıra diğer bir durum ısı kontrolüde etken durumundadır. Alfatech makine bu durumlar içinde optimal nem oranı ve ısı değerini sağlamaktadır.