Wagner Boya Pompaları ve Ekipmanları

//Wagner Boya Pompaları ve Ekipmanları
Wagner Boya Pompaları ve Ekipmanları 2018-06-29T13:15:09+00:00

Project Description

Wagner Boya Pompası

İlk Çalıştırma Videosu

Iebreaker Boya Pompası
Protec 2k Boya Pompası
GM1 Manuel Boya Tabancası

Wagner IceBreaker PC Yüksek Basınçlı Boya Pompası

 

IceBreaker PC Yüksek Basınçlı Pistonlu Pompalar

Wagner IceBreaker PC Yüksek Basınçlı Pistonlu Pompaları yüksek teknoloji ile üterilmiştir.Wagner IceBreaker PC Yüksek Basınçlı Pistonlu Pompaları son derece düşük titreşimi, bakım gerektirmeyen sağlam yapısı, kullanımı kolay dizaynı ile 1 birleşen püskürtme sistemi, malzemeyi mükemmel uygulama ve hatta sürekli operasyonlarda güvenilir sonuçlar verme garantisiyle siz değerli müşterilerimize sunulmuştur. Wagner üstünlüğünü kalın tabaka uygulamalarında da göstermektedir.

Herhangi bir müşterinin ihtiyacı; kesinlikle gerekli akış hacmi ve malzemenin basıncına bağlı olarak doğru pompayı seçebilmektir. Daha sonra da havasız manuel tabanca, malzeme hortum veya hava filtresi gibi çeşitli eklenti bileşenleri ile tamamlamaktır.

Ağır Koruyucu Kaplamalar İçin Tam Koruma:

Koşullar zorlu mu ? Wagner Ice-Breaker Yüksek basınçlı püskürtme pistonlarına güvenebilirsiniz.

Yüksek Basınç: Büyük akışkan bölümüyle 300cm3 çift atım hacmi düşük piston hızı ve yüksek dinamik basınç sağlar. Çinko tozu boyaları gibi aşındırıcı malzeme işlemleri için mükemmeldir.

Ekstra Geniş Vana(valf) :45 mmlik ekstra geniş pompa giriş vanası ile mümkün olan her zaman güvenilir alım yapar.Temizlerken en hızlı sökme için gerekli olan tek şey bir musluk ile çekiçtir – daha kolayı olamazdı.

Maksimum Alım oranları : Oldukça geniş giriş vanaları ile 38mm(1 1/2″) genişlikte ve çok esnek emme hortumu maksimum alım oranları sağlar. Özellikle akışkan olmayan maddeler için bu yenilemez bir yarardır . Hızla çıkarılabilen mandalı sayesinde temizlik ve bakım işleri daha çok hızlanır.

Depolama Seçeneği : RackCaddy malzeme hortumunu,tabancayı ve emme hortumunu depolamak için alan sağlar. Gerekli olan aksesuarlar kolaylıkla yerleştirilebilir.

Dayanıklı ve sağlam : RackCaddy oldukça dayanıklıdır. Bir entegre kol vinç ile taşımayı kolaylaştırır. RackCaddy cihaz düşürülse bile pompa ve aksesuarlar için bütünüyle koruma sağlar. Sert kauçuktan yapılmış büyük lastikler kullanım yerine taşınmasında az yakıt kullanılması demektir.

Hazırlıklara iş alanınız ve gereksinimleriniz için doğru bir Wagner IceBreaker-PC yüksek basınçlı boya pompası seçimini yaparak başlamalısınız.

Doğru Boya Pompası nasıl seçilir:

1-İhtiyacınız olan akışı hesaplayın:

Alınacak tabanca sayısı, ihtiyaç duyulan kaplama kalınlığı , işlem hızı ve gerekli sprey genişliği, dakikada gereken malzeme hesaplanmalı. Eğer boya üreticisi özel nozul boyutu belirtirse, malzeme akışı için bu tedarik edilmelidir.

Örneğin:

Tabanca başına akış: 1.1litre/dk

Tabanca sayısı:wagner

2-İhtiyacınız olan malzeme basıncını hesaplayın:

Boya üreticisi ihtiyaç duyulan püskürtme basıncı için tabanca önerileri sunacaktır. Akışkanlığına, malzeme hortum uzunluğu ve çapına bağlı olarak pompa çıkışına ihtiyaç duyulan basıncı hesaplamak için hortumda basınç kaybını eklemeniz gerekir.

Örneğin:

Üreticiye göre sprey basıncı: 240 …260 bar

15m hortum basınç kaybı: yaklaşık. 60 bar

Pompa çıkışında gerekli malzeme basıncı: 300 …320 bar

3-Pompanızı seçin:
Pompa için önerilen akış ve basınç aralıkları doğru pompayı seçmenize yardımcı olmak için tabloda bulunmaktadır. Bunlar yaklaşık değerlerdir ve garanti edilemez.
Örneğin:
Doğru seçim: Jaguar 75-150 veya Jaguar 55-200
PUMPS / POMPALAR LEOPARD 48 – 110 JAGUAR 75 – 150 JAGUAR 55 – 200 PROTEC 60-240 TIGER 72 – 300
Max.material pressure / Mak. Malzeme basıncı 380 bar / 380 bar 530 bar / 530 bar 440 bar / 440 bar 480 bar 530 bar / 530 bar
Double stroke volume / Çift hareket hacmi 110 cm³ / 110 cm³ 150 cm³ / 150 cm³ 200 cm³ / 200 cm³ 240 cm³ 300 cm³ / 300 cm³
Flow at 60 DH/min. / Akış 60 dh/dk 6.6 liters/min. / 6.6 litre/dk 9.0 liters/min. / 9.0 litre/dk 12.0 liters/min. / 12.0 litre/dk 14,4 L/min. 18.0liters/min. / 18.0 litre/dk
Max.supply air pressure / Mak. Sağladığı hava basıncı 8.0 bar / 8.0 bar 7.1 bar / 7.1 bar 8.0 bar / 8.0 bar 8,0 bar 7.4 bar / 7.4 bar
Material inlet (intake) / Malzeme girişi M36 / M36 1 ½” / 1 ½” 1 ½” / 1 ½” 1 ½” 1 ½” / 1 ½”
Material outlet (pressure side) / Malzeme çıkışı G/3/8″ thread / G/3/8″ ip G½” thread /G ½” ip G½” thread /G ½” ip G½” G½” thread /G ½” ip
Recommended flow rate / Önerilen akış hızı 0.5…2 liters/min. / 0.5…2 litre/dk 0.7…3 liters/min. / 0.7…3 litre/dk 1…4 liters/min. / 1…4 litre/dk 1…5 L/min / 1…5 litre/dk 1.5…6 liters/1.5…6 litre
Recommended material pressure / Önerilen malzeme basıncı 150…300 bar / 150…300 bar 200…400 bar / 150…350 bar 150…350 bar / 150…350 bar 150…400 bar 200…450 bar / 200…450 bar
Areas of application / Kullanım alanları Small to medium areas Medium viscosity / Orta akışkanlı Orta alanlar için küçük Medium to large areas High viscosity / Yüksek akışkanlı Büyük alanlar için orta Large areas High viscosity / Yüksek akışkanlı Büyük alanlar Big areas Very high viscosity / Çok yüksek akışkanlı, çok yüksek alanlar Very large areas Very high viscosity /Çok yüksek akışkanlı Çok yüksek alanlar
Zinc powder paint, iron mica / Çinko toz boya, demir mika
Flame protection materials / Ateş koruma malzemeleri
Thick film materials/ Kalın film malzemesi
Anti-fouling / Anti-kirlenme
Bitumina coatings / Zift kaplama
High-solid materials / Yüksek-katı malzemeler
Solvent-based materials / Solvent bazlı malzemeler
Water – based materials / Su bazlı malzemer
İstediğinizden daha fazlası.
Aynı zamanda temel sistem için emme ve malzeme hortumu, tabanca, nozul ve ek hava filtresi vb. gibi tüm uygun bileşenleri almak gerektiğini söylememize gerek yok. Ayrıca acil kullanım için, biz de tam yapılandırılmış sprey paketi sistemleri bulunmaktadır.

G15 Havasız Tabanca: Zorlu uygulamalar için son derece sağlam. ProfiTip nozul ve tutucu ve nozulların çeşitli delik ve sprey genişlikleri ile birçok nozul seçimi mevcuttur.

Hava Filtresi: 1″ hava filitresi hava kalitesi yetersiz kompresörlerden hava motorlarını korur.

Malzeme Hortumu: En iyi kullanım için hortum DN 6 (¹ / ₄ “) ve DN 10 (³ / ₈”).

Malzeme Isıtıcı: Daha iyi malzeme akış özellikleri ve sürekli kaplama kalitesi için profesyonel sürekli akış ısıtıcısı.

WAGNER acil kullanım için sprey paketleri :

1. Temel sprey paketleri:

Pompa yüksek basınçlı filtre ile arabaya takılır.

2. Anında püskürtme için hazır sprey paketleri:

Pompa yüksek basınçlı filtresi, emiş / malzeme hortumu, tabanca, nozul ve ek hava filtresi ile arabaya takılır.

LEOPARD 48 – 110 JAGUAR 75 – 150 JAGUAR 55 – 200 TIGER 72-300
Spray pack Components / Sprey Paket Parçaları Pump individual / Tek pompa Spray pack /Sprey paketi Basic / Esas Spray pack / Sprey paketi Complete / Komple Pump individual / Tek pompa Spray pack /Sprey paketi Basic / Esas Spray pack /Sprey paketi Complete / Komple Pump individual / Tek pompa Spray pack /Sprey paketi Basic / Esas Spray pack /Sprey paketi Complete / Komple Pump individual / Tek pompa Spray pack /Sprey paketi Basic / Esas Spray pack /Sprey paketi Complete / Komple
Pump / Pompa
Trolley / Araba
High-pressure filter / Yüksek- basınçlı Filtre
Return pipe / Dönüş Borusu
Supply air filter (1″) / Hava filtresi sağlayıcı (1″)
Suction hose DN 25 (1 “) / Emiş hortumu DN 25 (1 “)
Suction hose DN 38 (1¹∕₂ “) / Emiş hortumu DN 38 (1¹∕₂ “)
HP material hose DN6, 10 m / HP malzeme hortumu DN6, 10 m
HP material hose DN10, 15m with whip hose DN6 / HP malzeme hortumu DN10, 15m DN6 kamçı hortum ile
Airless gun G 15AL / Havasız tabanca G 15 AL
ProfiTip nozzle / Profi Tip Nozul 517 521 521 521
Weight / Ağırlık 36kg 53kg 53kg 80kg

Wagner Protec 2K Boya Pompası

WAGNER PROTEC 2K yeni oluşturulan koruyucu kaplama sistemi

 • Hızlı aşınma payı için yüksek tasarruf potansiyeli
 • Son derece sağlam, güçlü ve uzun ömürlü
 • En basit işlem ve bakım
Wagner tüm endüstriyel yüzeysel kaplama için makine, ekipman ve sistemleri sağlar. Yenilikçi ürünlerimiz ve çözümlerimiz kalite , etkilillik ve üretkenlik sağlar.
Modern yüksek performanslı korozyon koruması ve gemi kaplamaları için çoğu 2 bileşenli ultra yüksek katı madde içeriği ile formüle edilmiştir.Bu kaplamalar doğru doz ve beklenen kimyasal ve mekanik özelliklerin araştırılmasına izin veren , katı alaşım karışımına izin veren kimyasal reaksiyonları sağlamak için katkı alaşım ile birlikte reçine karışım gerektirir.

Yeni wagner protec 2k özellikle bu uygulamalar için geliştirildi. Protec 2k bu bileşenlerin doğru bir dozunun yanı sıra ayrıntılı ve zaman alıcı karışımlardır. Bu sistemin nasıl bu kadar kolay kullanıldığına şaşıracaksınız. Aynı zamanda 1k piston pompası kadar basit çalışır.
Avantajlarını görmek kolaydır :
• Zaman tasarrufu çünkü önceden herhangi bir malzemeyi karıştırmaya veya çalkalamaya ihtiyacınız yok.
• Malzemeden tasarruf edersiniz çünkü sadece ihtiyacınız kadar olanı kullanırsınız.
• Kaplama bitmeden önce kap ömrü bitecek diye endişe etmeden çalışırsınız
• Zaman ve malzemeden tasarruf edersiniz çünkü işte uzun kesinti durumunda tüm sistemi düzenlemiyorsunuz, sadece karıştırılmış malzemeyi kapsayan parçaları düzenliyorsunuz(karıştırma bloğu, malzeme hortumu, sprey tabanca).
• Kaplama kusurlarını önlersiniz: Doğru karışım oranı sistem tarafından belirlenir ve mümkün olan en iyi kaplama kalitesini garanti eder.

Basit İşlem- Yüksek Performans

WAGNER PROTEC 2K’nin detayları maksimum performans noktasının tüm avantajları:

Hassas karıştırma: Kaplama materyalleri için devam eden ve otomatik doz ayarı.

Güvenilir tedarik: 2 geniş huni ve geniş giriş vanaları sabit ve güvenilir materyaller sağlar.

Hava motoru: Yeniden başlatma işlemleri ile kolay kullanım ve yüksek güvenilirlik için basınç idaresi.

Büyük tasarruf: Sadece Gerektiği kadar yeterli materyaller. sadece karışım için kullanılan gereçlerin bir kısmı.

Kullanıcı dostu: Açık tasarım ve kullanımı kolay . 1K piston pompasına benzer.

Kullanıcı dostu: Açık tasarım ve kullanımı kolay . 1K piston pompasına benzer.

Malzemeyi doldur ve uygulamaya başla,
WAGNER PROTEC 2K her şeyi halleder!
Önceden hazırlanmış karıştırma oranları ile WAGNER PROTEC 2K’nın dört çeşit 4:1, 3:1, 2:1 ya da 1:1 oranları mevcuttur. Daha çok ticari olarak kullanılan kaplama malzemeleri için ideal bir sistemdir. Eğer farklı bir karıştırma oranı için malzeme değişimi gerekiyorsa, sıvı bölümü kolaylıkla değiştirilebilir. Elbette WAGNER PROTEC 2K, tüm ATEX gereksinimleri karşılar.

Tipik malzeme örnekleri :

 • Epoksi tabanı ile dolu çinko astarları
 • Poliüreten kaplama
 • Hızlı tepki veren hazne kaplama
 • Yangın önleyici boya

Başlıca Uygulama Alanları :

 • Hazneler
 • Borular
 • Gemi tershaneleri
 • Köprüler
 • Rüzgar enerjisi sistemleri kuleleri
 • Raylı taşıtlar
 • Su kuleleri
 • Atık su arıtma
 • Tekerlek ve kanalizasyon sistemlerinin bakımı
 • Taşma havzası
 • Yapısal çelik kaplama
 • Rafineler

PROTEC 2K Operasyonu: Klasik bir pistonlu pompa kullanıldığında, bu iki bileşen uygulama öncesinde dozu tam olarak ayarlanmış ve karıştırılmış olmalıdır.
PROTEC 2K ile aynı hava motoru altında her bir malzeme bileşeni için ayrı bir sıvı bölümü çalışır. Karıştırma orası seçilen sıvı bölümü tarafından belirlenir.

Malzeme ve zamanda tasarruf edin, bu verimlilikle gurur duyun!
Malzeme maliyetini azaltın
WAGNER PROTEC 2K yalnızca gerçekten ihtiyaç duyduğunuz malzeme karıştırır. Artık daha fazla pahalı malzeme kullanmanıza gerek yok. Ayrıca büyük paketler halinde malzeme satın alabilir ve hacimde olan azalmalar sayesinde tasarruf edebilirsiniz.
Solvent (çözücü) tüketiminizi azaltmak
Karıştırma bloğu, malzeme hortumu, püskürtme tabancası – karıştırılmış malzeme ile oluşan yalnızca sistemin bu parçaları temizlenmiştir. Bu özellikle üretimin durması halinde ilginçtir. Karşılaşıldığında, daha fazla zaman, solvent ve önemli ölçüde maliyet ile 1K sistemini komple temizlemek zorundasınız. Katılaştırıcının hassasiyetine bağlı olarak, bir gece veya birkaç gün içerisinde sistemin saf malzeme ile durmasına izin verebilirsiniz.
Hassas İşgücü Yönetimi
Malzeme bileşenlerinin emişi sırasında tamamen otomatikleştirme ve bileşenlerin dozunu “tam zamanında” ayarlama ve karıştırma önemli yer tutar. Bu değerli işgücü zamanından tasarruf etmenizi sağlar. Malzemelerin hazırlanması ve doğru dozu ayarlama ile kaplama kalitesi önemli ölçüde artar. Elle yapılan hatalara fırsat verilmez.
Düşük bakım maliyetleri – yüksek elverişlilik
Sıvı bölümlerde, hali hazırda karışmış bileşenden daha kolay çalkalanabilen sadece saf malzeme vardır. Bu önemli ölçüde bakım süresinin aralığını artırır. WAGNER sıvı bölümlerin birkaç basit adımda sökülerek bakımı kolaylıkla yapılabilir. Servis setleri, aksesuar olarak gerekli olan tüm bileşenleri içerir.

Conventional 1K spray pack / Bilinen 1K sprey paketi PROTEC 2K spray pack / PROTEC 2K sprey paketi
Dosing correct amount of catalyst Katalizörün doğru dozaj miktarı High demands on precision / Belirgin yüksek talepler Automatic / Otomatik
Stirring and mixing Canlandırıcı ve karıştırıcı Time-consuming / Zaman alıcı Automatic / Otomatik
Pot life / Kap ömrü Countdown of pot life once the hardener and resin are pre-mixed in the can Katılaştırıcı p ömrünün geri sayımı ve kova içinde ön karışımlı reçine Right before the application, material is freshly mixed / Uygulama öncesinde , malzeme taze bir şekilde karıştırılır
Flushing and cleaning Yıkama ve temizleme Complete flushing of the system / Sistemi komple yıkama Only the mixed material in the mixer and material hose need to be flushed Sadece karıştırıcı içindeki karışık malzeme ve malzeme hortumunun ihtiyacı olan yıkama.
Pre-mixed coating waste Ön karışımlı kaplama atığı Excess mixed material must be disposed of / Fazlalık olan karışık malzeme atılmalıdır No waste / Atık yok
Solvent consumption during flushing Yıkama sırasında solvent tüketim 10 – 15 liters depending on the size of the pump / Pompanın büyüklüğüne bağlı olarak 10-15 litre 2 – 3 liters, depending on the material hose, length and Ø Malzeme hortumuna , uzunluğuna ve Ø bağlı , 2-3 litre
Pre-mixed coating waste during flushing Yıkama sırasında ön karışımlı kaplama atığı 3 – 4 liters, depending on the size of the pump / Pompanın büyüklüğüne bağlı olarak 3-4 litre 1 – 2 liters, depending on the material hose, length and Ø Malzeme hortumuna , uzunluğuna ve Ø bağlı , 1-2 litre

Bir değerli bir yatırımdır. WAGNER PROTEC 2K ile yüksek potansiyelli tasarruf örnekleri.

Örnek: 100 litre, 150 gün boyunca, günde işleme yıllık maliyet ve tasarrufu; Malzeme fiyatı: 9,00 € / litre. Solvent fiyat: € 4.00 / litre; Saatlik ücret: 40 € / h. Tasarruf potansiyeli yaklaşık 30.000 €

Mükemmel eşleştirme için olağanüstü performans ve kusursuz kaplama sonucu elde etmek için mükemmel aksesuarlar!

Pompa seti
Pistonlu Leopard pompa tüm aksesuarları kapsar.

Isıtıcı seti
İsteğe bağlı olarak A ve B bileşeni ile birlikte kullanılır.

Isıtmalı tankları
Isıtılmış tankları kullanarak son derece yüksek akışkanlı, kıvamlı malzeme işlenebilir hale getirilir.

Sprey Tabanca GM1
Koruyucu kaplama için ideal havasız manuel tabanca. Mükemmel püskürtme özelliğine ile sağlam ve kullanımı oldukça kolaydır.

Diğer karıştırma oranları için Esneklik

İhtiyacınız olan esneklik için değişkenlik – Kısaca karışımı değiştirmek WAGNER PROTEC 2K’da dört farklı karışım oranları mevcuttur. Gerekli karışımı iki akışkan bölümün miktarı belirler. Eğer değiştirilecek ise akışkan bölüm buna göre değiştirilir. Değiştirmek yaklaşık 20 dknızı alır.

Fluid sections for different mixing ratios: Farklı karışım oranları için sıvı kısımlar: Fluid section 150 cm3 Sıvı kısım 150 cm3 Fluid section 110 cm3 Sıvı kısım 110 cm3 Fluid section 110 cm3 Sıvı kısım 110 cm3 Fluid section 75 cm3 Sıvı kısım 75 cm3 Fluid section 50 cm3

Sıvı kısım 50 cm3

Fluid section 38 cm3 Sıvı kısım 38 cm3
Mixing ratio 4:1 / Karışım oranı 4:1 A B
Mixing ratio 3:1 / Karışım oranı 3:1 A B
Mixing ratio 2:1 / Karışım oranı 2:1 A B
Mixing ratio 1:1 / Karışım oranı 1:1 A B

Sistem performansımız

Bir bakışta teknik veriler.

Technical data / Teknik veri PROTEC 2K 75-150/38 PROTEC 2K 70-150/50 PROTEC 2K 64-150/75 PROTEC 2K 65-110/110
Mixing ratio / Karışım oranı 4:1 3:1 2:1 1:1
Pressure ratio / Basınç oranı 75:1 70:1 64:1 65:1
Operating pressure max. / Mak.çalışma basıncı 500 bar 465 bar 415 bar 420 bar
Fluid section A double stroke volume / Akışkan kısım A , çift atım hacmi 150 cm3 150 cm3 150 cm3 110 cm3
Fluid section B double stroke volume / Akışkan kısım B , çift atım hacmi 38 cm3 50 cm3 75 cm3 110 cm3
Flow rate per double stroke / Çift atım başına akış hızı 188 cm3 200 cm3 225 cm3 220 cm3
Flow per 30 double strokes / 30 Çift atım başına akış 5.64 l 6.0 l 6.75 l 6.6 l
Stroke rate max. / Mak.atım hızı 30 DS/min 30 DS/min 30 DS/min 30 DS/min
Material inlet (tank) / Malzeme girişi (tank) 27 l 27 l 27 l 27 l
Material outlet (BSP) / Malzeme çıkışı (BSP) A – G3/8″ A – G3/8“ A – G3/8“ A – G3/8“
Air supply pressure / Hava kaynağı basıncı 1.5 – 6.5 bar 1.5 – 6.5 bar 1.5 – 6.5 bar 1.5 – 6.5 bar
Noise level at 6 bar air pressure / 6 bar hava basıncında ses seviyesi 80 dB(A) 80 dB(A) 80 dB(A) 80 dB(A)
Material temperature / Malzeme sıcaklığı 5 – 80° C 5 – 80° C 5 – 80° C 5 – 80° C
Ambient temperature / Çevre sıcaklığı 5 – 60° C 5 – 60° C 5 – 60° C 5 – 60° C
Material pH value / Malzeme pH değeri 3.5 – 9 pH 3.5 – 9 pH 3.5 – 9 pH 3.5 – 9 pH
Material pressure pump inlet max. / Mak. Malzeme basınç pompası girişi 20 bar 20 bar 20 bar 20 bar
Weight / Ağırlık 190 kg 190 kg 190 kg 190 kg
ATEX designation / ATEX adlandırma II 2G cIIB T3 / T4 Gb X II 2G cIIB T3 / T4 Gb X II 2G cIIB T3 / T4 Gb X II 2G cIIB T3 / T4 Gb X
Dimensions (W x L x H) / Ölçüler (G x U x Y ) 830 x 1200 x 1710 mm 830 x 1200 x 1710 mm 830 x 1200 x 1710 mm 830 x 1200 x 1710 mm

WAGNER PROTEC ürün ailesi

Ağır korozyon koruması için ihtiyacınız olan her şey.

Hassas karıştırma: Kaplama materyalleri için devam eden ve otomatik doz ayarı.

Wagner Protec Çift Kontrol: Koruyucu kaplama için elektronik karıştırma sistemleri.

Wagner Protec Aksesuarları:Özellikle yüksek katı maddeler için, WAGER doğru, uyumlu aksesuarları temin eder. Örneğin; Emiş hortumları, tanklar, ısıtıcılar, malzeme hortumları ve nozulları.

Wagner Protec GM 1:Havasız manuel tabanca.

Wagner Protec Tip:530 bar’a kadar havasız ters çevirilebilir tipler.

Wagner Protec GM1 Manuel Boya Tabancası

 • Güçlü,sağlam,güvenilir.
 • Mükemmel ergonomi ve kullanım.
 • Mükemmel kaplama sonuçları.

Yeni Protec GM1 manuel boya tabancası ile sıkı kontrol altında mükemmel kaplama!

 • Ağır koruyucu kaplamalar için donanımlı,
 • Sağlam kalite, güçlü ve uzun ömürlü,
 • Güvenilir ve az bakım gerektirir.

Wagner tüm endüstriyel yüzey kaplama alanları için makinalar, ekipmanlar  ve sistemler sunar. Yenilikçi ürünlerimiz ve çözümlerimiz kalite , verimlilik ve üretkenliğe dayanır.

WAGNER PROTEC ürün ailesi özellikle koruyucu kaplama uygulamaları taleplerini karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Aşırı katı ve akışkan olmayan kaplama malzemeleri kullanıldığında dahi gereksinimleri karşılar. Kullanılan bileşenlerin ve malzemelerin kalitesinden taviz verilmeksizin maksimum verimlilik ve minimum aksaklık sağlar.

Yeni WAGNER PROTEC GM 1 manuel boya tabancası üstün teknik ve ergonomik avantajları ile kendini kanıtlamıştır.Mükemmel ergonomi, her kullanımda iyi bir denge ve eşsiz güvenli ve kolay kullanımıyla ve güven veren hissiyle mükemmel kaplama sonuçları ve rahat bir çalışma sağlar.

 • Optimum kaplama sonuçları için mükemmel püskürtme.
 • Kendi sınıfının en hafifi!
 • Kompakt tasarımıyla mükemmel ergonomi ve düşük tetik kuvvetiyle zahmetsiz çalışma.
 • Tavizsiz kalite için maksimum güvenilir çalışma performansı.
 • Sık nozul ve filitre değişimiyle yüksek kullanılabilirlik garanti eder.

Wagner Protec GM1 Boya Tabancasının detaylarıyla kolaylıkla üstün sonuçlar vereceğine daha fazla inanacaksınız.

Düşük tetik çekme En yüksek çalışma basıncında dahi gözle görülür derecede düşük tetik çekme ve tutma kuvveti.

Rahat Çalışma: Bir mil etrafında dönen bağlantısı ile kendi sınıfındaki en hafif ve en ergonomik tabanca zahmetsiz çalışma sağlar.Yalıtılmış sap ısıtılmış malzeme kullanımını mümkün kılar.

Sağlam ve güvenilir: En yüksek basınçta ve en zorlu çalışma koşullarında dahi kullanıma hazır.

Yüksek filtreleme verimliliği: Aletsiz hızlı ve kolay değiştirilebilen Wagner filtre kafesi güvenilir çalışma ve kusursuz yüzeyler sağlar.

WAGNER ProfiTip nozul: Mükemmel püskürtme özellikleri. Kolay ayarlanabilir nozul. Nozulun 1800 dönüşüyle hızlı ve güvenilir bir şekilde tıkanıklıklardan kurtulur.

Güçlü bir ünite için, fonksiyon ve performansın optimum bir kombinasyonu için gerekli olan WAGNER PROTEC GM 1 tabanca ekleri:

Malzeme Hortumları: Yüksek esneklik ve sağlamlık ile 2000 bara kadar şişip çatlamaz. Manuel püskürtme tabancasının önündeki hortum kamçıları maksimum hareket özgürlüğü sağlar.

WAGNER ProfiTip nozul: Ters fonksiyon nozul tıkanmalarının çabuk temizlenmesini sağlar. 0.3 ile 1.3 mm delikler mevcuttur ve 20° ile 80°’lik açılarla püskürtülür.

WAGNER Kafes filtreleri: Yüksek emiş kapasitesi. Filtrenin içindeki tozu toplar. Böylece, daha hızlı ve daha temiz filtre değiştirmek mümkündür. Güvenli ve doğru montaj için benzersiz bir model.

Technical data / Teknik Veri GM 1-530 GM 1-350
Trigger / Tetik 4-finger / 4 parmak 2-finger / 2 parmak
Material pressure max. / Mak. Malzeme basıncı 530 bar 350 bar
Thread nozzle guard / İplik nozul koruması 7/8‘‘ – 14 UNF – 2A 7/8‘‘ – 14 UNF – 2A
Material connection / Malzeme bağlantısı A – ¼“ NPS A – ¼“ NPS
Material temperature max. / Mak. Malzeme ısısı 80 °C 80 °C
Weight / Ağırlık 580 g 560 g
Noise level max. / Mak. Ses seviyesi 85 dB(A) 85 dB(A)
Length / Uzunluk 160 mm 160 mm
Height / Yükseklik 188 mm 188 mm
Atex designation / Atex numaralandırma Ex II 2G X Ex II 2G X